Difference between revisions of "Center for Metamedia Plasy"

From Monoskop
Jump to navigation Jump to search
(Created page with "'''Hermit - The Metamedia Center''' was founded by Miloš Vojtěchovský‎ at the Plasy Monastery, Czech Republic, in 1991. [http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1...")
 
Line 1: Line 1:
 
'''Hermit - The Metamedia Center''' was founded by [[Miloš Vojtěchovský‎]] at the Plasy Monastery, Czech Republic, in [[1991]].
 
'''Hermit - The Metamedia Center''' was founded by [[Miloš Vojtěchovský‎]] at the Plasy Monastery, Czech Republic, in [[1991]].
  
 +
<blockquote>Miloš Vojtěchovský: "[[Woody Vasulka]], se kterým jsem se potkal asi dva roky předtím, hlásal, že pro umělce je třeba udržovat po celém světě takové skrýše, kam by mohli přijet a pracovat, a které by byly provozovány v jakémsi mimo-monetárním, postkapitalistickém systému, založeném na ekonomii daru, sdílení a přátelství. Tím jsem byl tehdy poněkud infikovaný. Zdálo se mi skvělé, že bych se mohl sám na něčem podobném v Čechách podílet. Také jsem cítil, že nastala ta pravá doba na pokusy o propojení a poměřování zkušeností a myšlení v západní a východní Evropě, ke které jsem cítil určitý resentiment. Plasy byly asi sto kilometrů od západních hranic, což mi připadalo příhodné i geograficky. Pochopitelně hrály roli i vzpomínky na některé místní neoficiální akce, jako třeba na výstavu fotografií ''9 x 9'' nebo na výstavy na Suškových sympoziích na statku v Malechově u Klatov."</blockquote>
  
[http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1084828937832.9927.1739660969&type=1 photographs]
+
; External links
 +
* [http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1084828937832.9927.1739660969&type=1 photographs]

Revision as of 17:03, 21 October 2012

Hermit - The Metamedia Center was founded by Miloš Vojtěchovský‎ at the Plasy Monastery, Czech Republic, in 1991.

Miloš Vojtěchovský: "Woody Vasulka, se kterým jsem se potkal asi dva roky předtím, hlásal, že pro umělce je třeba udržovat po celém světě takové skrýše, kam by mohli přijet a pracovat, a které by byly provozovány v jakémsi mimo-monetárním, postkapitalistickém systému, založeném na ekonomii daru, sdílení a přátelství. Tím jsem byl tehdy poněkud infikovaný. Zdálo se mi skvělé, že bych se mohl sám na něčem podobném v Čechách podílet. Také jsem cítil, že nastala ta pravá doba na pokusy o propojení a poměřování zkušeností a myšlení v západní a východní Evropě, ke které jsem cítil určitý resentiment. Plasy byly asi sto kilometrů od západních hranic, což mi připadalo příhodné i geograficky. Pochopitelně hrály roli i vzpomínky na některé místní neoficiální akce, jako třeba na výstavu fotografií 9 x 9 nebo na výstavy na Suškových sympoziích na statku v Malechově u Klatov."

External links