Contemporary

From Monoskop
Jump to navigation Jump to search

Linky[edit]

Zábava

The Italian Box Made in Italy, Powered by Zlaté Piesky

Beefree Populárna párty pod holým nebom, ktorá je vždy zadarmo, sa uskutočnila v sobotu, 5.augusta na Zlatých pieskoch v Bratislave.

Články[edit]

Na Zlatých pieskoch sa utopila žena

Na Zlatých pieskoch sa v stredu popoludní utopila 40-ročná žena. Nebola však na platenej strane jazera, ale na divokej pláži na druhom brehu. Plávala asi desať metrov od brehu, zrazu sa potopila a viac sa už nevynorila. Na brehu ju na deke neďaleko bufetu Stein čakali deti - 10- a 13-roční chlapci, mentálne a fyzicky postihnutí, ktorí podľa záchranárov nechápali, čo sa stalo a ťažko sa s nimi komunikovalo. Spolu s nimi bola aj stará mama - matka utopenej ženy.

Telo ženy našli potápači po 23 minútach asi v sedemmetrovej hĺbke. "Ľudia, ktorí sa kúpali na oficiálnej pláži, túto tragédiu ani nezaregistrovali. Hasiči aj potápači prišli autami k druhému brehu. Tu sa ľudia normálne kúpali," povedal zástupca vedúceho prevádzkara Zlatých pieskov Michal Hargaš.

Divoká pláž Zlatých pieskov nie je prevádzkovaná, preto tu ani nie sú plavčíci. Prevádzkar Zlatých pieskov STaRZ sa snažil pritiahnuť ľudí na svoju platenú stranu a poukazoval na zanedbanosť neudržiavanej časti brehu - na burinu, smeti a neexistujúce sociálne zariadenia. V tejto súvislosti sa v minulosti hovorilo aj o skultivovaní pláže a jej pričlenení k ohradenej časti pre platiacich zákazníkov. Na to však podľa riaditeľa STaRZ-u nie sú peniaze. Chýbajú tu inžinierske siete, vodovod a kanalizácia - ktoré sú nutné v prípade prevádzkovaného kúpaliska. Niektoré pozemky na "pláži" patria poľnohospodárskemu družstvu Vajnory a súkromníkom.

O túto stranu pláže prejavila záujem viackrát aj Únia naturistov Slovenska, pretože na divokú pláž chodí aj veľa nudistov a v Bratislave neexistuje žiadna oficiálna nudapláž. Ich plány však tiež zmaril nedostatok peňazí.

Na platenú stranu dohliadajú štyria plavčíci a jeden zdravotník. Vstupné je 40 korún, pre deti 20. Neplatenú stranu Zlatých pieskov počas letnej sezóny navštevuje množstvo Bratislavčanov.

LINK TO ARTICLE