Michal Burza

From Monoskop
Jump to navigation Jump to search

Photographer, based in Bratislava.

V rokoch 2005-2006 pôsobil ako fotograf na Ministerstve obrany SR, pracoval v týždenníku Obrana a pôsobil aj ako osobný fotograf ministra obrany.

V roku 2006 nastúpil do tlačovej agentúry SITA, a.s. kde pôsobil 4 roky. Počas pôsobenia v agentúre dokumentoval rôzne svetové podujatia a udalosti ako summit G8 v Rostocku, zemetrasenie v L'Aquila, Osamostatnenie Kosova, MS vo futbale v JAR a rôzne iné športové podujatia medzinárodného charakteru. Fotografoval tiiež pracovné cesty predsedov vlády SR a aktívne tvoril obrazové spravodajstvo aj na Slovensku.

V roku 2010 nastúpil do denníka Nový Čas kde od septembra 2011 vedie obrazové oddelenie. Mimo agentúry v roku 2007 spolupracoval aj so SAHI (Slovenským Archeologickým a Historickým Inštitútom), s ktorými absolvoval bez mála dvojmesačný pobyt v Sýrii na výskume Tell Fecheriye. Od roku 2005 taktiež spolupracuje s kultúrnou sekciou denníka SME, s týždenníkom Nota Bene a venoval sa aj divadelnej fotografií.

Vo svojej kariére získal niekoľko ocenení (Najlepšia novinárska fotografia 2006 za fotografický dokument „Slovenská misia“ /Novinárska cena NOS/, dve druhé miesta v kategórií Novinárska fotografia v súťaži Slovenského Syndikátu novinárov a niekoľko výročných prémií, ktoré udeľuje Literárny fond.)